Print

 

Pielgrzymka do Chorwacji i Włoch - autokar - oferta dla grup

Państwo: Chorwacja/Włochy
Transport: Autokar/prom
Wyjazd:
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny
Wyżywienie: Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel

 

PROGRAM:

1 dzień
Wyjazd z kraju. Przejazd przez Czechy, Austrię (lub Słowację, Węgry) do Mariji Bystricy. Nawiedzenie największego i najważniejszego Sanktuarium Matki Bożej w Chorwacji. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Plitvic.

2 dzień
JEZIORA PLITWICKIE - SPLIT
Śniadanie. Wyjazd do Parku Krajobrazowego Jeziora Plitwickie. Spacer wśród jezior i wodospadów. Kompleks Jezior Plitwickich zasilają dwa potoki Crna Rijeka i Bijela Rijeka, łączące się w rzekę Maticę. Woda, powodując erozję skał wapiennych, w naturalny sposób utworzyła wiele połączonych jezior. Każde z nich znajduje się na innym poziomie, pomiędzy 503 a 639 m n.p.m. W parku w Plitvicach jest 16 jezior kresowych. Są one połączone wodospadami, powstałymi w wyniku osadzania się skał wapiennych – trawertynu. Przejazd do Splitu: krótkie zwiedzanie miasta: deptak nadmorski, Pałac Cesarza Dioclecjana. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolice Neum (Bośnia i Hercegowina).

3 dzień
WYPOCZYNEK
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
MEDJUGORIE
Śniadanie. Wyjazd do Medjugorie – miejsce Sanktuarium Maryjnego Bośni i Hercegowiny. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na górę Krizevac. Na pamiątkę 1900 rocznicy śmierci Jezusa mieszkańcy Medziugorja wybudowali w 1934 roku ośmiometrowy krzyż z betonu. Procesja Różańcowa na Górę Objawień - nazywane dzisiaj wzniesienie Podbrdo we wsi Bijakovici, gdzie wizjonerzy widzieli Maryję na początku objawień. Miało to miejsce pod koniec czerwca 1981 roku. Od tego momentu gromadzą się tutaj pielgrzymi i odmawiają różaniec. W dzień i w nocy można tutaj spotkać grupy pielgrzymów, które wspinają się do miejsca pierwszego objawienia zaznaczonego pagórkiem z kamieni, na którym stoi krzyż. Na szlaku różańcowym są ustawione płaskorzeźby przedstawiające Radosne i Bolesne Tajemnice Różańca dzieło prof. Carmela Puzzolo z Florencji. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
DUBROWNIK
Śniadanie. Przejazd do Dubrownika – zwanego „Perłą Adriatyku”. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym. Dubrownik jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w Chorwacji. Wbrew powszechnej opinii w samym Dubrowniku plaż jest bardzo niewiele. Miasto słynie jednak z zabytków, architektury, lokalnej kuchni i życia nocnego. Stare miasto w Dubrowniku - jako zespół miejski - w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Czas wolny do wyjazdu do Portu. Zaokrętowanie na promie. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
BARI - MONTE SANT ANGELO - SAN GIOVANI ROTONDO

Przepłynięcie na Półwysep Apeniński do portu w Bari. Śniadanie. Zwiedzanie Bari – miasta rodu królowej Polski Bony Sforza i św. Mikołaja. Główne zabytki, których nie można pominąć to: Katedra św. Sabina, położona w samym sercu starego miasta, zamek księcia Fryderyka II Szwabskiego oraz teatr Petruzzelli. Przejazd do Monte Sant Angelo – sanktuarium św. Michała Archanioła, położone głęboko w grocie skalnej i jak głosi legenda poświęcone ręką samego Archanioła. Przejazd do San Giovani Rotondo. Obiadokolacja, Nocleg.

7 dzień
SAN GIOVANI ROTONDO - LANCIANO - MANOPELLO - LORETO
Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Ojca Pio. Kościół Matki Bożej łaskawej, Kościół św. Ojca Pio z kryptą, w której spoczywają doczesne szczątki Świętego. Przejazd do Lanciano – Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do Manopello - Sanktuarium Świętego Oblicza, którym opiekują się bracia kapucyni. To tutaj przechowywana jest niezwykła relikwia - wizerunek Chrystusa Cierpiącego, utrwalony na niezwykle delikatnym i najcenniejszym materiale świata, tj. bisiorze. Przejazd do Loreto. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
LORETO - MONTE CASSINO - SAN MARINO
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Domku Najświętszej Maryji Panny. Następnie wyjazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Opactwa OO. Benedyktynów (doczesne szczątki O. Założyciela św. Benedykta i św. Scholastyki). Cmentarz Żołnierzy polskich. Przejazd nad Adriatyk. Po drodze możliwość zwiedzenia autonomicznej Republiki San Marino. Obiadokolacja, nocleg.

9 dzień
WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM
Śniadanie. Wypoczynek nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.

10 dzień
BOLONIA - PADVA
Śniadanie. Wyjazd do Bolonii – Bazylika św. Petroniusza, kompleks kościołów romańskich pw. Św. Stefana. Jest to jedno z najważniejszych miejsc w Bolonii, najbardziej szczególny kompleks kościołów nazywany prawdziwym sanktuarium i kolebką wiary ojców miasta. Tworzy symboliczną odbudowę miejsc męki Chrystusa. Według tradycji świątynia miała być zbudowana przez św. Petroniusza na miejscu dawnej świątyni Izydy. Następnie Bazylika OO. Dominikanów z grobem św. Dominika założyciela Zakonu, Stary Uniwersytet, Plac Główny, Fontanna Neptuna. Przejazd do Padwy; Bazylika św. Justyny z grobem św. Łukasza Ewangelisty, relikwiami św. Macieja Apostoła, Il Santo - Bazylika św. Antoniego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Padwy.

11 dzień
POWRÓT DO POLSKI
Śniadanie. Wyjazd do Polski.CENA ZAWIERA:
- przejazd autokarem/promem
- 10 noclegów w hotelach 3* (pokoje 1 osobowe za dopłatą 180 euro/pobyt),
- wyżywienie HB: 10 śniadań (wzmocnione), 10 obiadokolacji, 
- ubezpieczenie KL 10000 EUR, NNW 2000 EUR, bagaż 200 EUR,
- opiekę pilota polskojęzycznego podczas pielgrzymki,
- opiekę duchową,
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłaty klimatyczne.

CENA NIE ZAWIERA:
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,80% lub 5,60% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe),
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych – dopłata 80 PLN,
- napojów dodatkowo płatnych do obiadokolacji,
- obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN/os. 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.


 

 

 CENA ZAWIERA:
- przejazd autokarem/promem
- 10 noclegów w hotelach 3* (pokoje 1 osobowe za dopłatą 180 euro/pobyt),
- wyżywienie HB: 10 śniadań (wzmocnione), 10 obiadokolacji, 
- ubezpieczenie KL 10000 EUR, NNW 2000 EUR, bagaż 200 EUR,
- opiekę pilota polskojęzycznego podczas pielgrzymki,
- opiekę duchową,
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłaty klimatyczne.

CENA NIE ZAWIERA:
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,80% lub 5,60% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe),
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych – dopłata 80 PLN,
- napojów dodatkowo płatnych do obiadokolacji,
- obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN/os. 
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE


                                         

 

     
 Terminy dla grup ustalane indywidualnie Na zapytanie Na zapytanie