Drukuj

   

Wycieczka do Gruzji
Państwo: Gruzja
Transport: Samolot
Wylot: Poznań
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, pielgrzymka, wyjazd rodzinny
Wyżywienie: Śniadania, obiadokolacje
Zakwaterowanie:  Hotel

 

PROGRAM:

1 dzień 02.09.2020:
PRZELOT KUTAISI - GELATI - TBILISI
Zbiórka na lotnisku w Poznaniu. Wylot do Gruzji. Przylot na lotnisko w Kutaisi o godz. 14:25. Wyjeżdżamy w kierunku Gelati z trzema cerkwiami i akademią nauk (wpisane na listę UNESCO). Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Tbilisi.


2 dzień 03.09.2020:

TBILISI
Śniadanie. Zwiedzamy miasto Tbilisi – zaczynamy od cerkwi Metechi, (XIII w). Będziemy podziwiali piękny widok na stare miasto. Dalej jedziemy koleją linową do twierdzy Narikala (IX w), zobaczymy fantastyczny widok na całe miasto i ogród botaniczny. Kontynuujemy spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są wizytówką części miasta Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Idziemy znanymi uliczkami Szardeni i kończymy zwiedzanie przy Anczyskhati. Kolacja w lokalu z programem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.


3 dzień 04.09.2020:

TBILISI - BODBE - SIGHNAGHI - WELISCYCHE - TBILISI
Śniadanie. Przejazd do klasztoru w Bodbe, gdzie jest pochowana św. Nino (IV w). Kontynujemy naszą drogę do Kachetii „kraju winnego” w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zaczynamy zwiedzanie od „miasta wiecznej miłości” Sighnaghi - małego miasta w Kiziqi położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny. Mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Następnie wyjazd do Weliscyche, gdzie będziemy mieli obiad z degustacją 2 rodzajów win i czaczy. Powrót. Nocleg w Tbilisi. 


4 dzień 05.09.2020:

TBILISI - MTSKHETA - ANANURI - KAZBEGI - GUDAURI
Śniadanie. Wyjazd do Mcchety - pierwsza stolica i absolutne centrum religijne Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na listę UNESCO. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w.) z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. Dojeżdżamy do miasteczka Kazbegi, głównego miasta w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti (XIV w.)  samochodami 4x4, z widokiem na Kazbeg (5047 m) - III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Obiadokolacja i nocleg w Gudauri.


5 dzień 06.09.2020:
GUDAURI – GORI – UPLISTSIKHE – BORDJOMI – WARDZIA
Śniadanie. Wyjazd do Gori - miejsca urodzenia J. Stalina. Postój przy jego domu-muzeum. Dalej zwiedzamy Uplistsikhe - najstarsze skalne miasto na terenie Gruzji i jeden z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Uplistsikhe jest najstarszym zabytkiem Gruzji (II tys. p.n.e.).  Przejazd do uzdrowiska Bordżomi, gdzie będziemy mogli się napić zdrowej mineralnej wody bezpośrednio ze źródła. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Wardzia.


6 dzień 07.09.2020:
WARDZIA – KHERTVISI – SHROSHA – KUTAISI
Śniadanie. Wyjazd do Wardzia. Po drodze postój przy Chertwisi. Kierujemy się do kompleksu Wardzia - wykuty w skale na lewym brzegu rzeki Mtkvari, powstały w XII-XIII w. w okresie panowania Giorgi III i królowej Tamary. Zespół pierwotnie budowany jako miasto-twierdza, stał się warownym klasztorem, który odegrał ważną rolę w politycznym, kulturalnym, edukacyjnym i duchowym życiu kraju. Jedziemy do Kutaisi. Po drodze postój w Szrosza - miejsce gdzie się znajduje rynek ceramiki/gliny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.
 

7 dzień 08.09.2020:  
KUTAISI – BATUMI – KUTAISI
Śniadanie. Przejazd do Batumi – Czarnomorska perła Gruzji. Zwiedzanie miasta: Piazza, Pałac Europy, spacer promenadą. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Guesthousie w Kutaisi. (Chętni mogą iść na spacer, aby zobaczyć cerkiew Gelati 1003r.  (symbol zjednoczonej Gruzji.) W drodze powrotnej - zwiedzanie katedry Bagrata (1003r.) Obiadokolacja i nocleg w Guesthousie w Kutaisi.


8 dzień 09.09.2020: 
Śniadanie w formie breakfast box. Transfer z Kutaisi na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 06:35.

Szczegóły lotu:
02.09.2020, POZ- KUT, godz. 08:55/14:25
09.09.2020, KUT- POZ, godz. 06:35/08:25


Cena: od 3850 PLN

CENA ZAWIERA:
- Przelot na trasie Poznań- Kutaisi-Poznań
- Transport autokarem LUX
- Opiekę pilota i przewodnika
- Zakwaterowanie: 3 noclegi w Tbilisi, 2 noclegi w Kutaisi, 1 nocleg w  Gudauri i 1 nocleg w Vardzia w pokojach 2 i 3 osobowych,
  pokoje 1 os- dopłata 100 euro/pobyt
- Wyżywienie: 7x śniadań w hotelu, 1x obiad w Weliscyche, 5x obiadokolacja w hotelach/guesthousie, 1x kolacja w lokalnej
  restauracji,
- Ubezpieczenie KL 30000 euro, NNW 4000 euro, BP 400 euro
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- Opiekę duchową

CENA NIE ZAWIERA:
- Obowiązkowej składki na TFG – 13 PLN/os
- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ok. 2,80% wartości imprezy lub 5,60% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe). 
- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 100 PLN/os

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Cena: od 3850 PLN

CENA ZAWIERA:
- Przelot na trasie Poznań-
  Kutaisi-Poznań
- Transport autokarem LUX
- Opiekę pilota i
  przewodnika
- Zakwaterowanie:
  3 noclegi w Tbilisi,
  2 noclegi w Kutaisi,
  1 nocleg w  Gudauri,
  1 nocleg w Vardzia
  w pokojach 2 i 3  
  osobowych,
  pokoje 1 os - dopłata 100
  euro/pobyt
- Wyżywienie: 7x śniadań
  w hotelu,
  1x obiad w Weliscyche,
  5x obiadokolacja w
  hotelach/guesthousie,
  1x kolacja w lokalnej
  restauracji,
- Ubezpieczenie KL 30000
  euro, NNW 4000 euro, BP
  400 euro
- Bilety wstępu do
  zwiedzanych obiektów
- Opiekę duchową

CENA NIE ZAWIERA:
- Obowiązkowej składki na
  TFG – 13 PLN/os
- Ubezpieczenia od kosztów
  rezygnacji ok. 2,80%
  wartości imprezy lub
  5,60% wartości imprezy
  (zwyżka za choroby
  przewlekłe). 
- Ubezpieczenia od chorób
  przewlekłych- 100 PLN/os
     
02.09-09.09.2020 od 3850 PLN Dostępne