Drukuj

   

Gruzja + Azerbejdżan - oferta dla grup
Państwo: Gruzja/Azerbejdżan
Transport: Samolot
Wylot: Kraków/Katowice/Wrocław/Warszawa/Lublin/Poznań/Gdańsk
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny
Wyżywienie: Śniadania, obiadokolacje
Zakwaterowanie:  Hotel

 

PROGRAM:


1 dzień
KUTAISI - ANANURI - GUDAURI
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Gruzji. Przylot na lotnisko Kutaisi. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer do Gudauri. Po drodze  zwiedzimy twierdzę Ananuri (XVII w.) z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. Obiadokolacja i nocleg w Gudauri.

2 dzień
GUDAURI - KAZBEGI - MCHCHETA - TBILISI 
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Kazbegi - główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti (XIV w.) samochodami 4x4, z widokiem na Kazbeg (5047 m) - III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Wyjazd do Mcchety - jest pierwszą stolicą i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
TBILISI - BODBE - SIGNAGI - WELISCYCHE - TBILISI
Śniadanie. Wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzanie klasztoru w Bodbe, gdzie jest pochowana św. Nino (IV w). Kontynuujemy naszą drogę do Kachetii - „kraju winnego” w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zaczynamy zwiedzanie od „miasta wiecznej miłości” Sighnaghi - małego miasta w Kiziqi położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny. Mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi i Równiny Alzani. Następnie wyjazd do Weliscyche. Obiad z degustacją 2 win i czaczy. Powrót do hotelu. Nocleg w Tbilisi.

4 dzień
TBILISI
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Tbilisi: zaczynamy od cerkwi Metechi, (XIII w). Będziemy podziwiali piękny widok na stare miasto. Dalej jedziemy koleją linową do twierdzy Narikala (IV w). Tam zobaczymy fantastyczny widok na całe miasto i ogród botaniczny. Kontynuujemy spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są wizytówką części miasta Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Przejdziemy znanymi uliczkami Szardeni i kończymy zwiedzanie przy Bazylice Anczyskhati – najstarszej cerkwi miasta. Obiadokolacja. Transfer - pociągiem do Baku.

5 dzień
BAKU
Przyjazd do Baku. Spotkanie z przewodnikiem na stacji. W tym dniu zwiedzimy stolicę Azejberdżanu - Baku, malowniczo położoną nad morzem kaspijskim. W programie m. in. Highland Park. Spacer po „Śródmieściu”, podczas którego natkniemy się na piękne pamiątki, dywany, sklepy z antykami i warsztaty lokalnego rękodzieła, Baszta Dziewicza (XII w.) - zabytkowa baszta, która jest jednym z symboli miasta. Stoi na wschodnich obrzeżach Starego Miasta, Meczet Piątkowy, Kompleks pałacowy Szachów Szirwanu  (XV w.) - kompleks został wpisany na listę UNESCO. Obiad w restauracji. Spacer ulicą Nizami. Nocleg w hotelu.

6 dzień
BAKU - GOBUSTAN - BIBI - MECZET HEYBAT MOSQUE - MUZEUM DYWANÓW
Śniadanie. Przejazd do Gobustan - park narodowy we wschodnim Azerbejdżanie. Ochroną objęto tu między innymi skały z prehistorycznymi petroglifami. Teren kulturowy parku został w 2007 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jedno z największych i najstarszych muzeów rycin skalnych (petroglifów) na świecie. Kolejnym punktem programu będzie wycieczka do wulkanów błotnych. Wizyta w  meczecie Heybat Mosque. Następnie udamy się do Muzeum Dywanów. Jest to muzeum prezentujące kulturę dywanową Azerbejdżanu na przestrzeni wieków. Można tu zobaczyć głównie dywany, biżuterię, tradycyjne stroje i wiele innych rzemiosł, które reprezentują kulturę Azerbejdżanu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień
BAKU - LAHIJ - GABALA - JEZIORO NOHUR GOL
Śniadanie. Przejazd do wioski Lahij w regionie Ismayilli na stokach południowego Wielkiego Kaukazu. Miejscowość słynie z dawnych miejsc zamieszkania i dziedzictwa kulturowego, które zachowało się przez tysiące lat. Ponadto, ma niezwykły krajobraz, co jest jednym z głównych powodów za godne podziwu piękno. Wieś Lahij ma bardzo ciekawą architekturę, w której domy zostały wykonane z kamieni rzecznych i zbudowane przed wiekami. Przejazd do wsi Nij w mieście Gabala. Lunch w restauracji. Wyjazd w kierunku jeziora Nohur Gol. Powrót do Baku. Przejazd na stację kolejową. Przejazd pociągiem do Tbilisi.

8 dzień
TBILISI - KUTAISI - BAGRATI
Przyjazd do Tbilisi. Wyjazd do Kutaisi. W programie: spacer po Kutaisi, zwiedzanie Katedry Bagrati (1003 r.) - symbolu zjednoczonej Gruzji. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi.

9 dzień
KUTAISI
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIECENA ZAWIERA:
- Przelot lotem rejsowym,
- Transport autokarem LUX,
- Transport samochodami terenowymi 4x4,
- Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż (KL 30 000 euro, NNW 4000 euro, bagaż 400 euro)
- Opiekę polsko-języcznego przewodnika,
- Zakwaterowanie
- Wyżywienie
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

CENA NIE ZAWIERA:
- Napojów do obiadokolacji, 
- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
- Obowiązkowej składki na TFG -13 PLN/os


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CENA ZAWIERA:
- Przelot lotem rejsowym,
- Transport autokarem LUX,
- Transport samochodami terenowymi 4x4,
- Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż (KL 30 000 euro, NNW 4000 euro, bagaż 400 euro)
- Opiekę polsko-języcznego przewodnika,
- Zakwaterowanie
- Wyżywienie
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

CENA NIE ZAWIERA:
- Napojów do obiadokolacji, 
- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
- Obowiązkowej składki na TFG -13 PLN/os.


ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMI

     
Terminy dla grup są ustalane indywidualnie

Na zapytanie

Na zapytanie