Drukuj

   

tabor góra Pielgrzymka do Izraela i Jordanii.
Państwo: Izrael, Jordania
Transport: Samolot
Wylot: Katowice/Warszawa
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny
Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel

 

PROGRAM:

1 dzień
Zbiórka na lotnisku w Katowicach/Warszawie/Krakowie, odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Izraela. Kolacja i nocleg.

2 dzień
BETLEJEM - HEBRON
Śniadanie. Wizyta w Betlejem. Początek na Polu Pasterzy w miejscu, gdzie Anioł ogłasza Dobrą Nowinę. Przejazd pod Bazylikę Narodzin, miejsce gdzie znajduje się czternastoramienna Gwiazda - tu na świat przyszedł Jezus. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej - miejsce, do którego pielgrzymują kobiety by modlić się o dobre macierzyństwo. Przejazd do Hebronu, gdzie znajduje się Grota Makpela - miejsce pochówku Abrahama, Izaaka i Jakuba. Kolacja i nocleg.

3 dzień
HAJFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Przejazd do Hajfy. Wizyta w Stella Maris - centrum duchowości Karmelitów. Przejazd z widokiem na Ogrody Bahaiów. Odpoczynek na plaży. Droga do Nazaretu - wizyta w Bazylice NMP i kościele św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej - miejsca pierwszego cudu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Kolacja i nocleg.

4 dzień
BANIAS - TABGHA - KAFARNAUM - MAGDALA
Śniadanie. Wizyta na Górze Ośmiu Błogosławieństw. Banias - odwiedzenie Cezarei Filipowej, gdzie Święty Piotr otrzymał klucze Królestwa Niebieskiego. Przejazd do Tabgha, gdzie Jezus rozmnożył chleby i ryby. Następnie Prymat - spotkanie Świętego Piotra ze Zmartwychwstałym Jezusem. Przejazd do miasta Kafarnaum, gdzie dziś trudno rozpoznać, że kiedyś była to tętniąca życiem metropolia. Msza Święta podczas rejsu łodzią po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Magdali - miejscu z którego pochodziła Maria Magdalena, jedno z najciekawszych znalezisk archeologicznych w okolicy Jeziora Genezaret. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
JERASH - AMMAN
Śniadanie. Przejazd na granice izraelsko - jordańską (uwaga na tym przejściu granicznym stemplowane są paszporty). Po przejściu kierujemy się do Jerash - Pompei Bliskiego Wschodu, Ruin miasta, które do dziś zachwyca swoją odkopaną spod ziemi architekturą. Zwiedzanie Ammanu - panorama miasta. Msza Święta w Katedrze w Ammanie. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

6 dzień
PETRA
Śniadanie. Przejazd do Wadi Musa. Zwiedzanie Petry - starożytna metropolia na południowym szlaku karawanicznym. Skarbiec, Grobowce Królewskie , Wąwóz Siq - to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc, które kryje w sobie skalne miasto. Msza Święta w Grobowcu Urnowym, dawnej bizantyjskiej świątyni. Kolacja i nocleg.

7 dzień
MADABA - GÓRA NEBO - KASER EL JAHUD
Śniadanie. Przejazd do Madaby - miasta Chrześcijan. Wizyta w Cerkwi Świętego Jerzego, gdzie znajduje się mozaikowa mapa składająca się z dwóch milionów kawałków. Potem przejście do Katolickiego Kościoła pod wezwaniem Jana Chrzciciela, patrona Jordanii. Następnie wizyta na Górze Nebo - miejscu, z którego Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Msza święta. Przejazd na granicę Jordańsko - Izraelską. Wizyta w Kaser El Jahud - prawdziwe miejsce chrztu Jezusa. Kolacja i nocleg.

8 dzień
JEROZOLIMA - YAD VASHEM
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną- wizyta w Pater Noster, a potem przejście trasą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit - tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca - ogród Getsemani. Potem nawiedzenie Grobu NMP - kościół prawosławny. Przejazd na Syjon. Wizyta w Opactwie Zaśnięcia NMP. Następnie Wieczernik i Synagoga Grobu Króla Dawida. Przejazd do Yad Vashem - Muzeum Bohaterów i Ofiar Holokaustu. Kolacja i Nocleg.

9 dzień
JEROZOLIMA - TEL AVIV - JAFFA
Śniadanie. Przejazd do Bramy Gnojnej. Wejście na Wzgórze Moria gdzie stała Świątynia Jerozolimska, a dziś znajdują się meczety Al Aksa i Kopuła na Skale. Przejazd do Tel Awiwu, odpoczynek na plaży. Popołudnie w Jaffie. Wizyta w Kościele Świętego Piotra. Kolacja i nocleg.

10 dzień
JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy - Brama Lwia. Wizyta w Kościele Świętej Anny. Potem przejście Drogą Krzyżową, od Kaplicy Skazania aż po Bazylikę Grobu Pańskiego. Czas na modlitwę w miejscu ukrzyżowania Jezusa na Golgocie oraz przy Grobie Pańskim. Kolacja i nocleg.

11 dzień
JERYCHO - MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt, Jerycho - Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia. Przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel). Kolacja i nocleg w.

12 dzień
BETLEJEM - EMAUS
Śniadanie. Msza Święta u Sióstr Karmelitanek w Betlejem. Przejazd na lotnisko. Po drodze wizyta w Abu Gosh - miejscu nazywanym przez niektórych Emaus. Wylot do Polski.

 

CENA:
Od 4500 PLN


CENA ZAWIERA:
- przelot samolotem;
- transport komfortowym autobusem na terenie Izraela;
- 11 noclegów - Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą - 200 USD);
- śniadania, obiadokolacje;
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
- koszty zwiedzania wg programu;
- opieka duchowa Kapłana;
- przewodnik z jęz. polskim;
- codzienna msza święta. 

CENA NIE ZAWIERA:
-  Tzw. Opłaty lokalne: 185 USD dla obsługi na miejscu;
- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i od chorób przewlekłych.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.

                                        

 

     
terminy dla grup ustalamy indywidualnie 4500 PLN NA ZAPYTANIE