Drukuj

   

kościół Pielgrzymka Izrael z Synajem
Państwo:  Izrael
Transport:    Samolot
Wylot: Katowice/Warszawa
Profil wyjazdu:    Oferta objazdowa, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny
Wyżywienie:    śniadanie, obiadokolacje
Zakwaterowanie:    Hotel

 

PROGRAM:

1 DZIEŃ 
TEL AVIV - NAZARET

Zbiórka na lotnisku, przelot do Tel Avivu. Przejazd do Nazaretu w Galilei. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego Cudu zmieniając wodę w wino. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 DZIEŃ
GÓRA TABOR - KAFARNAUM

Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor. Wjazd taksówkami na szczyt. Góra Ośmiu Błogosławieństw, Kościół Rozmnożenia Chleba. Kościół Prymatu Św. Piotra. Przepłynięcie przez Jezioro Galilejskie do Kafarnaum (KefarNachum, Dom św. Piotra). Następnie Krótki postój nad Jeziorem Galilejskim, odpoczynek, opcjonalnie - lunch Ryba św. Piotra (ok.20 $). Postój nad Rzeką Jordan. Przejazd doliną Jordanu oraz Pustynią Judzką do Jerozolimy. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ
JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie - Góra Oliwna, kościół Pater Noster, Getsemani, Dominus Flevit, Kościół gdzie znajduje się Grób MNP. Następnie przejazd na Syjon i zwiedzanie Kościoła Zaśnięcia NMP i Wieczernika - pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida. Wieczorem - Ściana Płaczu (Zachodni Mur) - najświętsze miejsce Judaizmu. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ
JEROZOLIMA
Śniadanie, wizyta na Wzgórzu Świątynnym. Wejście do Starego Miasta Jerozolimy od strony Bramy św. Szczepana, zwiedzanie Kościoła św. Anny oraz Pool of Betesda, Ecce Homo oraz Więzienie Chrystusa. Idąc Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Kościoła Holy Sepulcher cofniemy się do ostatnich godzin życia Chrystusa. Zwiedzanie Bazyliki Zmartwychwstania w tym Golgota i Grób Pański. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ
BETLEJEM - AIN KAREM
Po śniadaniu, przejazd do Betlejem. zwiedzanie, Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna, wyjazd na pole Pasterzy. Po południu zwiedzanie Ain Karem - miasta narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Kościoła Nawiedzenia. Kneset - parlament izraelski (zewnątrz) i Menora. obiadokolacja, nocleg w hotelu.

6 DZIEŃ
BETANIA - TABA
Po śniadaniu wyjazd do Betanii, zwiedzanie Kościoła Marii, Marty i Łazarza - gdzie Jezus dokonał wskrzeszenia Łazarza, przejazd wzdłuż Morza Martwego do granicy Izraelsko/Egipskiej w Tabie. Przejazd do Santa Catarina na półwyspie Synaj. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ
GÓRA SYNAJ
Ok. 02.00 wyjazd na Górę Synaj (bibl. Horeb) 2285 m. n.p.m. - gdzie Mojżesz otrzymał tablice przykazań. Wejście na górę (ok.3 h) O wschodzie słońca krótka modlitwa na szczycie i zejście. Zwiedzanie najstarszego chrześcijańskiego klasztoru - Św. Katarzyny. Wg biblii tu dokonało się objawienie Boga w postaci gorejącego krzewu, który do dzisiaj znajduje się na terenie klasztoru. Powrót do hotelu, odpoczynek i wyjazd w kierunku granicy. Po drodze Morze Martwe - czas wolny. Przejazd do Jerozolimy. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ
Pożegnanie z Ziemią Świętą , wylot z Ziemi Świętej
 

CENA:

45 osób i więcej - 1050 USD
40 osób - 44 osób - 1070 USD
35 osób - 39 osób - 1090 USD
30 osób - 34 osób - 1110 USD


CENA ZAWIERA:
- przelot lotem czarterowym;
- transport komfortowym autobusem na terenie Izraela;
- 7 noclegów Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą - 150 USD);
- wyżywienie: śniadania, obiadokolacja;
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
- opieka duchowa Kapłana;
- przewodnik z jęz. polskim

CENA NIE ZAWIERA:
- koszy realizacji programu: 120 USD;
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.
Przy lotach czarterowych godziny przelotów mogą ulec zmianie

UWAGA!
Istniej możliwość uregulowania wpłaty w walucie PLN. Cenę USD należy przeliczyć według aktualnego kursu sprzedaży USD (http://www.ingbank.pl/kursy-walut).  

 

     
Terminy do uzgodnienia dla grup  od 1050 USD