Drukuj

   

Izrael - Jerozolima - panorama miasta Pielgrzymka od Starego do Nowego Testamentu
Państwo: Izrael/Egipt/Jordania
Transport: Samolot
Wylot: Kraków Balice
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny
Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel 3*/4*

 

PROGRAM


1 dzień
KRAKÓW BALICE - EJLAT - TABA
Zbiórka na lotnisku. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do EJLATU. Przylot w godzinach południowych. Transfer na granicę z Egiptem. Przejazd do hotelu w Tabie. Kolacja i nocleg. Możliwość kąpieli w basenie lub Morzu Czerwonym

2 dzień
ŚWIĘTA KATARZYNA - GÓRA MOJŻESZA - TABA
Wczesny wyjazd z hotelu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Przejazd do miejscowości Święta Katarzyna. Rozpoczęcie wspinaczki na Górę Mojżesza. Trasa wiedzie wężową ścieżką - czas około 3 godzinny. Na szczycie oglądanie jednego z najpiękniejszych wschodów słońca na ziemi. Zejście ze szczytu - msza święta u stóp góry. Zwiedzanie greckiego monastyru Świętej Katarzyny. Przejazd do Taby - odpoczynek nad Morzem Czerwonym. Obiadokolacja i nocleg w Tabie. 

3 dzień
TABA - EJLAT - AKABA - WADI MUSA
Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Przejazd na granicę Egipt - Izrael w Tabie. Przejazd do Akaby. City tour po portowym mieście Jordanii. Przejazd do Wadi Musa. Zwiedzanie Petry, nazywanej starożytnym skarbem Nabatejczyków - różowe miasto wykute w skale. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.  

4 dzień
MADABA - GÓRA NEBO - AMMAN
Śniadanie. Przejazd pustynną autostradą do Madaby, gdzie w cerkwi św. Jerzego można podziwiać piękną mozaikową mapę ziemi świętej. Przejazd na Górę Nebo memoriał poświęcony prorokowi Mojżeszowi.  Msza święta. Przejazd do Ammanu city tour po mieście. Przejazd na Cytadelę przez centrum serce starego Ammanu. Kolacja i nocleg w Ammanie. 

5 dzień
KASER EL YAHUD - JERYCHO - MORZE MARTWE - BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na przejście graniczne Jordania – Izrael, na moście Króla Husajna (Allenby Bridge). Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qasrl Al–Yehud. Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia. Przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 3 i 5 h). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
HEBRON - BETLEJEM
Śniadania. Przejazd na Pole Pasterzy - miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieścił nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maria Pana karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Po południu - dzień w Hebronie. Wizyta w Synagodze. Grocie Patriarchów – miejscu gdzie pochowani są patriarchowie Abraham, Izaak, Jakub. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7 dzień
SEBASTA - KANA - NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Wizyta w Nablusie przy studni Jakubowej.   Wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

8 dzień
TYBERIADA –  J. GALILEJSKIE - TABGHA - KAFARNAUM 
Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabgha – miejsce gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby.  Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. Przejazd nad Jez. Galilejskie po którym podróżować będziemy Łodzią Piotrową. Przerwa na tradycyjny lunch - ryba Świętego Piotra (około 18 USD). Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

9 dzień
GÓRA OLIWNA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej.  Kościół Pater Noster - gdzie znajdują się maloikowe tablice, upamiętniające modlitwę, którą Chrystus nas uczy – Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit - miejsca gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemanii – w Ogrójcu.  Przejazd na Syjon Chrześcijański, gdzie mieści się Wieczernik, Synagoga, Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

10 dzień
JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Kościoła Świętej Anny. Przejście Drogi Krzyżowej. Modlitwa i zwiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na starym mieście. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem

11 dzień
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Ovdzie. Odprawa. Przylot do Polski.

 

CENA:
45 osób i więcej - 1200 USD
40 osób - 1300 USD
35 osób - 1400 USD 

CENA ZAWIERA:
- Przelot lotem czarterowym
- Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
- 10 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 250 USD)
- śniadania, obiadokolacje
- Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
- Opieka duchowa Kapłana
- Przewodnik z jęz. polskim

CENA NIE ZAWIERA:
- Koszy realizacji programu: 210 USD
- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.
Przy lotach czarterowych godziny przelotów mogą ulec zmianie

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przybycia.

UWAGA!
Istniej możliwość uregulowania wpłaty w walucie PLN. Cenę USD należy przeliczyć według aktualnego kursu sprzedaży USD (http://www.ingbank.pl/kursy-walut).  

 

     
Termin dla grup zorganizowanych ustalamy indywidualnie. od 1200 USD Na zapytanie.