Drukuj

   

Pielgrzymka do Izraela - "Izrael szlakiem biblijnym"
Państwo: Izrael
Transport: Samolot
Wylot: Kraków
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny
Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel

PROGRAM

1 dzień
POLSKA – IZRAEL
Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem lub okolicy.

2 dzień:
BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce, gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:
JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon, by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:
CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel - nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Tyberiady lub Nazaretu.

5 dzień:
GÓRA 8 BLOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – RYBA ŚW. PIOTRA
Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi - miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch - rybę Świętego Piotra (20 USD). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do hotelu w Betlejem lub okolicy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień:
JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wyjazd do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud.
Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h). Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień:
JEROZOLIMA
Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień:
TEL AVIV – POLSKA
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski.

CENA:
od 3150 PLN + 100 USD
 
45 osób i więcej: 3150 PLN
40-44 osób: 3250 PLN
35-39 osób: 3350 PLN  
30-34 osób: 3450 PLN


CENA ZAWIERA:
• Bilet lotniczy na trasie Polska-Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny
• Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela
• Zakwaterowanie 7 noclegów w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** - zgodnie z programem wycieczki
• Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
• Przewodnik z jęz. polskim
• Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€


CENA NIE ZAWIERA:
• Koszty realizacji programu: bilety wstępu, napiwki dla obsługi hotelu, kierowców, przewodnicy lokalni (płatne u lokalnego kontrahenta   100 USD/os) – nie podlega rozliczeniu.
• Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 100 PLN/os; kosztów rezygnacji – 2,80% wartości imprezy lub 5,60% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe)
• Składki na TFG 15 zł/os.

UWAGI
1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
2. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
3. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji.
4. Cena za dziecko 2-12 lat 2550 PLN
5. Dopłata do pokoju 1 osobowego 650 PLN
6. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
7. Kurs przyjęty do kalkulacji to 3,8
8. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 40 osób
 

UWAGA: PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

IV. TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 - art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez Santiago Tours Ewelina Wijas doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:
1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
2. 13 PLN/os – za imprezy nie czarterowe realizowane poza Europę
3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjne proszę wpłacać na konto:

ING BANK ŚLĄSKIE: 43 1050 1214 1000 0091 1770 8140

 

CENA:
od 3150 PLN + 100 USD

CENA ZAWIERA:
• Bilet lotniczy na trasie Polska -Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i       mały bagaż podręczny
• Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela
• Zakwaterowanie (7 noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotel 3*** - zgodnie z
  programem wycieczki. Dopłata do pokoju 1 os. 180 USD/os
•Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
• Przewodnik z jęz. polskim
• Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€

CENA NIE ZAWIERA:  
• Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
• Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli (razem 90 USD)- płatne u lokalnego kontrahenta
• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych 100 PLN/os, kosztów rezygnacji – ok.2,80 % lub 5,60% wartości imprezy  (w przypadku osób chorujących na choroby przewlekłe)
• Obowiązkowej Składki na TFG 15 zł/os.

Uwaga: Każdy uczestnik zobowiązany jest do dostarczenia kopii paszportu (strona ze zdjęciem) 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.

                                        

 

     
03.10 - 10.10.2020 3150 PLN
+ 100 USD
DOSTĘPNE
10.10 - 17.10.2020  3150 PLN
+ 100 USD
DOSTĘPNE
17.10 - 24.10.2020 3150 PLN
+ 100 USD
DOSTĘPNE
24.10 - 31.10.2020  3150 PLN
+ 100 USD
DOSTĘPNE
31.10 - 07.11.2020  3150 PLN
+ 100 USD
DOSTĘPNE
07.11 - 14.11.2020 3150 PLN
+ 100 USD
DOSTĘPNE
14.11 - 21.11.2020 3150 PLN
+ 100 USD
DOSTĘPNE
21.11 - 28.11.2020 3150 PLN
+ 100 USD
DOSTĘPNE
28.11 - 05.12.2020 3150 PLN
+ 100 USD
DOSTĘPNE