Drukuj

 

Wakacje z Panem Bogiem - Podlasie

Państwo: Polska
Transport: Autokar
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny
Wyżywienie: Śniadania, obiady, kolacje
Zakwaterowanie: Ośrodek wypoczynkowy 


PROGRAM

1 dzień
Zbiórka w umówionym miejscu. Przejazd na Podlasie. Po drodze zwiedzanie Białegostoku - Sanktuarium bł. Bolesławy Lament w Białymstoku - na wewnętrznej ścianie kaplicy widnieje tablica upamiętniająca miejsce przechowywania szczątków bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które zostały 22 maja 1986 r. wmurowane w ścianę budowanej wówczas świątyni, ze względu na ówczesną sytuację polityczną, w tajemnicy, w zalakowanej skrzynce z oryginałem dokumentu, zawierającym zaprzysiężone zeznania o ich autentyczności. Msza Św.
oraz zwiedzanie Białegostoku z przewodnikiem (założenie pałacowo - ogrodowe Branickich, Pałacyk Gościnny, katedra pw. Wniebowzięcia NMP, rynek miejski z ratuszem, fragment Szlaku Esperanto i Wielu Kultur.)
Nocleg w okolicach Białegostoku lub Supraśla.

2 dzień
Śniadanie. Dla dzieci - zajęcia w grupie - poszukiwanie śladów Boga. Katecheza w plenerze. Od Adama po Jana Chrzciciela.Dla dorosłych - randka z Panem Bogiem - czyli jak budować i rozwijać związek - zajęcia prowadzone przez kapłanów. Obiad. Po obiedzie przejazd do Sanktuarium w Różanymstoku: zwiedzanie Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny Sanktuarium, które znajduje się w małej,  malowniczo położonej podlaskiej wsi, zwanej niegdyś Krzywym Stokiem. To miejsce z bogatą historią, ściśle związaną z istniejącym tu od wieków sanktuarium. Kult Matki Bożej oraz łaski udzielane przez Nią, spowodowały zmianę nazwy miejscowości z Krzywego Stoku na Różanystok. Powrót do ośrodka. Kolacja i nocleg.
 
3 dzień
Śniadanie. Wyjazd autokarem do Augustowa i dalej autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej (Msza święta) i rejs szlakiem papieskim: Rzeka Netta – Jezioro Necko – Rzeka Klonownica - najkrótsza żeglowna rzeka w Europie) – Jezioro Białe – Śluza Przewieź – Jez. Studzieniczne – powrót. Czas rejsu – ok. 2 godz. 30 minut. Sanktuarium mieści się na tzw. „wyspie” (dziś połączona groblą z lądem), na uboczu komunikacyjnych szlaków, prawie zewsząd otoczone wodą, z rosnącymi wokół wyspy białymi wodnymi liliami. Sanktuarium w Studzienicznej odwiedził w 1999 w roku papież Jan Paweł II. Powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.
 
4 dzień
Śniadanie. Z Panem Bogiem na sportowo - celem zajęć jest budowanie wspólnoty w rodzinie: rodzinne przeciąganie liny, skakanka, bulle, pajacyki itp.
Ważne, że rodzina uczestniczy w tych zajęciach razem. Zasada - liczy się uczestnictwo. Walka toczy się o kufer słodyczy. Po zajęciach sportowych - czas na obiad. Po obiedzie przejazd do Muzeum Ikon w Supraślu. Przejazd do Supraśla – zwiedzanie unikalnego Muzeum Ikon oraz Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa. Powrót do ośrodka. Kolacja i nocleg.
 
5 dzień
Śniadanie. Wizyta w Polskiej Amazonii - Narwiański Park Narodowy. Spacer z przewodnikiem - pracownikiem Parku po ścieżkach i wizyta na kładce w Waniewie. Msza Święta w plenerze. Powrót do ośrodka. Obiad. Zajęcia plastyczne: Jak wygląda Bóg? Wspólna praca rodziców i dzieci przy tworzeniu obrazu - czyli Bóg w naszej rodzinie. Duchem nie jest rywalizacja tylko wspólne tworzenie obrazu Boga. Kolacja. Po kolacji dla dzieci - poduszkowe kino, dla rodziców - czas na romantyczną randkę. Nocleg.
 
6 dzień
Śniadanie. Lekcja Historii - wizyta w Kruszyniach. To jedno z najciekawszych miejsc na całym Podlasiu. Spotkamy tam polskich Tatarów, którzy zamieszkują te ziemie od kilkuset lat i którzy z otwartymi ramionami witają przyjezdnych i dzielą się swoją kulturą i kuchnią. Wizyta w meczecie i na cmentarzu - historia polskich Muzułmanów. Obiad w tatarskiej jurcie. Po obiedzie - Biblijna Gra terenowa. Zasada gry to spacer w grupach max 14 osobowych, która w czasie spaceru napotykają zadania. Na trasie drużyny znajdują koperty a w nich zadania. Pytania biblijne. Zadania fizyczne. Kolacja. Bajka na dobranoc - wspólne czytanie bajek. Nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Przejazd do Muzeum Dziejów Ziemi - Jurajski Park Dinozaurów. Mówiono nam, że dinozaury wyginęły. Mówiono, że to zamierzchła historia. Przekonywano, że czasu nie da się cofnąć. Tymczasem, gdzieś pod Białymstokiem, prehistoria dzieje się na nowo… Daj się zaprosić do świata, którym wcale nie rządzi człowiek. Stań oko w oko z potęgą gadów, które przez wieki panowały nad przyrodą całej Kuli Ziemskiej. Zobacz, jacy mali jesteśmy w obliczu natury. Taką szansę daje tylko Jurajski Park Dinozaurów. Obiad. Czas wolny dla rodziny: baseny, spacer. Kolacja - ognisko na pożegnanie. Wspólne pieczenie kiełbasek. Nocleg.

8 dzień
Powrót na miejsce zbiórki. Zakończenie wyjazdu.
 

Cena zawiera:
• transport autokarem,
• 7 noclegów w ośrodku wypoczynkowym, w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami,
• wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje, 
• opieka pilota-przedstawiciela biura,
• opieka wychowawców, przewodników lokalnych, przewodników w zwiedzanych obiektach,
• ubezpieczenie NNW - Podatek VAT, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
• wszystkie bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu,

Cena nie zawiera:
• świadczeń niezawartych w cenie, wydatków własnych.


ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.


 

 Cena zawiera:
• transport autokarem,
• 7 noclegów w ośrodku
wypoczynkowym, w pokojach
3-4 osobowych z łazienkami,
• wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje, 
• opieka pilota-przedstawiciela biura,
• opieka wychowawców, przewodników lokalnych, przewodników w zwiedzanych obiektach,
• ubezpieczenie NNW - Podatek VAT,
składka na Turystyczny Fundusz
Gwarancyjny,
• wszystkie bilety wstępów
do zwiedzanych obiektów wg programu,

Cena nie zawiera:
• świadczeń niezawartych w cenie, wydatków własnych.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE
MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.                                         

 

     
 Terminy ustalane indywidualnie Na zapytanie Na zapytanie