Drukuj

 

portugalia

Pielgrzymka do Portugalii - do Matki Bożej Fatimskiej
Państwo: Portugalia
Transport: Samolot
Wylot: Kraków
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny
Wyżywienie: Śniadanie, obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel

 

PROGRAM:

1 DZIEŃ: KRAKÓW – LIZBONA- MIRA DE AIRE
Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Kraków- Balice. Wylot do Lizbony. Przejazd do miejscowości Mira de Aire. Mira de Aire to niewielka miejscowość w zachodniej Portugalii, położona około 15 km w kierunku południowo-zachodnim od Fatimy. Tym co przyciąga tu wielu turystów jest jedna z największych w całym kraju jaskiń zwana Grutas de Mira de Aire. Ta rozległa podziemna grota odkryta została 1974 roku i po 30 latach badań, prac oczyszczających oraz zainstalowaniu oświetlenia udostępniona została dla zwiedzających. Poruszając się po rozległym podziemnym systemie korytarzy oraz komnat podziwiać możemy imponujące formacje naciekowe w postaci licznych stalaktytów i stalagmitów. Niektóre z nich przybierają niecodzienne kształty, mające swoje nazwy. Spotkać możemy tu m. in. Chiński Kapelusz, Organy, Meduzę czy Wrota Piekieł. Ponadto znajduje się tu kilka rozległych naturalnych komnat (Wielka Sala czy Czerwony Pokój). Wewnątrz groty panuje stosunkowo wysoka temperatura 17 °C. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej, prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka
i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30).

3 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE
Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare - dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30).

4 DZIEŃ: FATIMA – TOMAR – COIMBRA
Śniadanie. Wyjazd do Zamku Rycerzy (dawni Templariusze) w Tomar. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Przejazd do Coimbry - historycznej stolicy Portugalii, z założonym w 1290 r. uniwersytetem, ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Wizyta na dziedzińcu uniwersytetu. Zwiedzanie uniwersytetu oraz Biblioteki Joanina. Powrót do hotelu w Fatimie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Nocleg. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30).

5 DZIEŃ: FATIMA – PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Przejazd do Porto – największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, malowniczo zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście „Złotej Rzeki” Douro do oceanu. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej, z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Podziwianie widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece”. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

6 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA
Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła – trzeciego, pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Bragi. Zwiedzanie Bragi – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. ratusza. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30).

7 DZIEŃ: LIZBONA -CABO DA ROCA
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. City Tour - zwiedzanie zabytkowych miejsc miasta takich jak: kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony - gdzie zabytki są jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców. Następnie - największy symbol potęgi Portugalii z XVI w. – Klasztor Hieronimitów z zew. wybudowany w stylu manuelińskim. Przejazd przez historyczną część miasta Baixa. Przejazd do Cabo da Roca – najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy. Jest to skalisty przylądek z latarnią morską na opadającej pionowo w wodę 140 metrowej skali, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean.   Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: LIZBONA –KRAKÓW 
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.

CENA:
Cena dla 45 osób i więcej: 3300 PLN
Cena dla 40 – 44 osób: 3400 PLN
Cena dla 35-39 osób: 3500 PLN 
 
CENA ZAWIERA:
• Przelot lotem rejsowym 
• Transport komfortowym autokarem
• 7 noclegów – Hotele 3* i 4* w pok. 2-os, 3 osobowym. Dopłata do pokoju 1 os – 150 euro.
• śniadania, obiadokolacje
• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
• Opieka duchowa Kapłana
• Przewodnik z jęz. polskim
 

CENA NIE ZAWIERA:
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,80 wartości imprezy lub 5,60 % wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe).
• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 80 PLN
• Koszty realizacji programu (razem 140 Euro) płatnych u lokalnego kontrahenta- Koszty nie podlegają rozliczeniu. 
• Opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 13 PLN

SZCZEGÓŁY LOTU:
2 LH1371 K 09JUN 2 KRKFRA HK43 0615 0750 
3 LH1166 K 09JUN 2 FRALIS HK43 1 0920 1120
4 LH1169 K 16JUN 2 LISFRA HK43 1 1630 2030 
5 LH1370 K 16JUN 2 FRAKRK HK43 1 2200 2330


ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.
  

 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.


                                        

 

     
09.06-16.06.2020 od 3300,00 PLN DOSTĘPNE