Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

"Śladami Św. Piotra" - Grecja - 8 dni

Grecja / pielgrzymka, wypoczynek / Saloniki, Delfy, Ateny

"Śladami Św. Piotra" - Grecja - 8 dni

★★★★

NOWOŚĆ

Profil: pielgrzymka, wypoczynek, zagraniczne

Udogodnienia: klimatyzacja, TV

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • +48 733 899 649
 • +48 731 700 800
 • +48 508 208 496
 • +48 792 232 499
 • Pon - Pt: 9.00 - 17.00

Opis:

1.DZIEŃ:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Salonik.

Przejazd do Salonik. To tutaj nauczał św. Paweł (Listy do Thessaloniczan). Zwiedzanie miasta: Biała Wieża-symbol miasta, pomnik Aleksandra Wielkiego, który dosiada swego konia Bucefała oraz pomnik  Filipa II. Następnie odwiedzimy Bazylikę św. Dimitrosa, posiadającą kaplicę z relikwiami świętego Dymitra. Objazd miasta: zobaczymy  Rotunde, pochodzi z przełomu III i IV wieku i jest najstarszym zabytkiem Salonik.

Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

2. DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd do Kavalii (Neapolis) miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji. Następnie przejazd do Filipii (od której Św. Paweł rozpoczął  w 49 r. swą misję w Europie). W Filipii św. Paweł ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim - św. Lidię.  Zwiedzanie tego miejsca oraz ruin starożytnego miasta i więzienia, w którym przetrzymywano św. Pawła. Zobaczymy teatr rzymski, gdzie odbywały się walki gladiatorów, Via Egnatia.         

Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

3. DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd do Verii (starożytna Berea). Następnie przejazd do słynnych Meteorów. Zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monastyrach: męskim oraz żeńskim lub w 1 dużym. Zwiedzimy wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne – wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichów ascetów mieszkających pomiędzy skałami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

4. DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd na  zwiedzanie Delf-  jednego z najważniejszych miejsc dla starożytnych Greków. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycką świątynią, Skarbiec  Ateńczyków, zobaczymy gimnazjon gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi, Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem, źrodło Kastalskie.

Przejazd w stronę Peloponezu. Postój nad Kanałem Korynckim, który robi ogromne wrażenie. Przekopywany był od 602 r p.n.e do 1896 r. Jest niemalże w całości stworzony przez człowieka przy minimalnym wkładzie maszyn. Łączy 2 morza: Jońskie i Egejskie oraz skraca drogę między wyspami i kontynentami.

Przejazd na zwiedzanie Starożytnego Koryntu, który był jednym z największych i najważniejszych państw-miast Grecji oraz ważnym centrum kultury i sztuki greckiej. Zobaczymy beme Św. Pawła, który podczas swojej drugiej podróży misyjnej nauczał tu przez półtora roku i założył gminę chrześcijańską. Znane są jego listy związane z mieszkańcami miasta:  Listy do Koryntian. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

 

5. DZIEŃ:

Śniadanie.  Rejs na najpiękniejsze wyspy zatoki Sarońskiej: Hydre i Spetses.

Hydra- najciekawsza z wysp archipelagu. Nie ma na niej ruchu kołowego. Cały transport odbywa się na grzbiecie osiołków lub konno. Jest przykładem kamiennej architektury wyspiarskiej i niebywałego piękna. Zwiedzimy cerkiew Metropolitalna, pokluczymy po wąskich, kamiennych traktach i tysiącach schodów do zapierających dech w piersiach punktów widokowych.

Spetses - liczne zatoczki i lazurowe w nich morze przyprawiają o zawrót głowy. Niewątpliwie jest to doskonałe miejsce na kąpiele i połowy owoców morza.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

6. DZIEŃ:

Po śniadaniu zwiedzanie Argolidy: Nafplionu- weneckiego miasta, pierwszej stolicy młodej, niepodległej Grecji z fortecami i bastionami. Spacer po starówce: cerkiew św. Spirydona, Plac Konstytucji. Epidauros, gdzie sprawdzimy akustykę w doskonałym teatrze antycznym z IV w p.n.e oraz zwiedzimy sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki medycznej. Następnie odwiedzimy Mykeny– kolebka naszej kultury. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadele mykeńską z murami cyklopimi oraz muzeum ze złotą maską władcy Myken.

Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

7. DZIEŃ:

Dzień wolny na plażowanie i wypoczynek. Świadczenia w hotelu, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje. 

 

8. DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd do Aten. Zwiedzimy Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Świątynie Nike (zwiedzanie z zewnątrz). Przejdziemy obok Forum Romanum.  Wejdziemy na  Wzgórze Aresa, zwane potocznie Areopagiem, z którego zobaczymy również Agorę Grecką. To tutaj zjawił św. Paweł, który, jak można przeczytać w „Dziejach Apostolskich” przemawiał do członków Areopagu i zdołał przekonać areopagitę Dionizosa do przejścia na wiarę chrześcijańską. Na pamiątkę tego wydarzenia, ateńczycy umieścili na wzgórzu w 1938 r. specjalną tabliczkę ze stosownym fragmentem z Dziejów Apostolskich.
Objazd miasta podczas którego zobaczmy: Tryptyk Ateński, Świątynie Zeusa Olimpijskiego. Postój przy Stadionie Panatenajskim przy którym kończy się 42 km biegu maratońskiego, zobaczymy teatralną zmianę warty pod Parlamentem -  Plac Konstytucji (przy Grobie Nieznanego Żołnierza). Spacer po Place – niegdyś dzielnicy rzemieślniczej a dzisiaj rozrywkowo – handlowej, nad która króluje Akropol.  Przejazd na lotnisko.  Wylot do Warszawy.  

W cenie:

 • Przelot lotem rejsowym na trasie Polska – Grecja – Polska, bagaż rejestrowany 23 kg, bagaż podręczny 5 kg, opłaty lotniskowe;
 • Transport komfortowym autokarem na terenie Grecji;
 • Rejs po greckich wyspach;
 • 7 noclegów – Hotele 3* i 4* w pok. 2- 3 osobowych;
 • 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż wraz z kwarantanną oraz izolacją;
 • Przewodnik z jęz. polskim;

 

CENA NIE ZAWIERA:

 
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy lub 6 % wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe) – możliwość wystawienia do 30 dni przed wylotem;
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych - 80 PLN
 • Koszty realizacji programu płatnych u lokalnego kontrahenta - koszty nie podlegają rozliczeniu. 
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 10 PLN
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN

Uwagi:

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Oferta dla grupy minimum 40 osób.

Plan:

Galeria:

"Śladami Św. Piotra" - Grecja - 8 dni/1
"Śladami Św. Piotra" - Grecja - 8 dni/2
"Śladami Św. Piotra" - Grecja - 8 dni/3
"Śladami Św. Piotra" - Grecja - 8 dni/4
"Śladami Św. Piotra" - Grecja - 8 dni/5

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...