Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Pielgrzymka do Andaluzji - 8 dni

Hiszpania / pielgrzymka, wypoczynek / Malaga, Granada, Sewilla, Ronda

Pielgrzymka do Andaluzji - 8 dni

★★★★

NOWOŚĆ

Profil: pielgrzymka, wypoczynek, zagraniczne

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • +48 733 899 649
 • +48 731 700 800
 • +48 508 208 496
 • +48 792 232 499
 • Pon - Pt: 9.00 - 17.00

Opis:

1 Dzień
Kraków – Malaga - Granada
Zbiórka na lotnisko w Krakowie. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot z Krakowa. Przylot do Malagi. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Przejazd do Granady, gdzie zwiedzimy Alhambre, czyli najważniejszy zabytek Granady. Jest to najpiękniejszy kompleks pałacowo – zamkowy jaki powstał w Europie. Spacer po centrum miasta wraz z arabską dzielnicą Albaicin, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz zwiedzanie kaplicy królewskiej w  Katedrze Najświętszej Maryi Panny od Wcielenia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

2 Dzień
Jaen - Kordoba
Śniadanie. Przejazd do Jaen, region ten słynie z ogromnej ilości gajów oliwnych. Jednak najcenniejszym obiektem, który nawiedzimy jest Katedra Wniebowzięcia, zaprojektowana w stylu renesansowo – barokowym. W katedrze przechowywana jest relikwia – chusta św. Weroniki z odbiciem twarzy Chrystusa. Przejazd do Kordoby, której stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Unikalnym elementem kordobańskiego krajobrazu są dekorowane przez mieszkańców dziedzińce. W Kordobie odwiedzimy Mezquita, czyli Wielki Meczet, który został przekształcony w katedrę. Jest to największy symbol, a zarazem największa atrakcja Kordoby. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

3 Dzień
El Rocio - La Rabida - El Moger 
Śniadanie. Miasteczko El Rocío, słynące z corocznego odpustu. Setki tysięcy ludzi, idą z całej Hiszpanii, a nawet z zagranicy, aby odbyć coroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej, w którym już od końca XIII w. czczona jest Dziewica Zesłania Ducha Św. nazywana też Dziewicą z Rocio Niedaleko znajdują się miasteczka związane z pierwszą wyprawą Krzysztofa Kolumba, jak  La Rábida, gdzie nawiedzimy klasztor Santa María de La Rábida, który należy do wspólnoty franciszkańskiej od XIII w. W 1856 roku został uznany za zabytek historyczno-artystyczny. Kolejnym obiektem sakralnym podczas wspólnego Pielgrzymowania jest klasztor Santa Clara, który łączy styl gotycki i mudejar. Charakteryzuje się rzeźbami wykonanych w białym marmurze.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

4 Dzień
Sewilla
Śniadanie. Zwiedzanie Katedry Santa Maria, która jest jedną z największych i najwspanialszych katedr na świecie.  Znajduje się tam: kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba oraz dzwonnica La Giralda, która jest pozostałościami po zabudowie meczetu. Przejście na Plaza De Espańa, reprezentacyjny plac Sewilli. Kolejnym obiektem zwiedzania jest pałac królewski Alcázar. Spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej Santa Cruz, miejsce pełne malowniczych uliczek, kamieniczek oraz urokliwych kawiarenek. Torre del Oro, zwana złotą wieżą, a także symbolem hiszpańskiej żeglugi. Obiadokolacja i nocleg.

 

5 Dzień
Ronda - Mijas
Śniadanie. Przejazd do Rondy – miasto, które jest położone po obu stronach wąwozu – Tajo de Rond. Widoki, które towarzyszą zwiedzaniu, to wiszące domy oraz zabudowy umiejscowione w skałach. Po dnie wąwozu płynie rzeka Guadalevín. Miasto dzieli się na 3 dzielnice, Pielgrzymi zwiedzą El Marcadillo, który jest chrześcijańską częścią miasta. Tutaj zobaczymy arenę walk byków Real Maestranza de Caballería. To jedna z najstarszych i najznakomitszych "plaza de toros" na terytorium Hiszpanii. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. Przejazd do Mijas, jednego z charakterystycznych dla Andaluzji białych miasteczek, spacer po urokliwej miejscowości przyklejonej do skały.

 

6 Dzień
Malaga – Nerja 
Śniadanie. Przejazd do Malagi, gdzie zwiedzimy Alcazaba, czyli arabska pałacowo – obronna fortyfikacja Malagi, która znajduje się na zboczu góry Gibralfaro. Kolejnym punktem zwiedzania jest Cueva de Nerja - zespół jaskiń w górach w okolicach miejscowości Nerja, w których znajdują się stalaktyty, stalagmity, kolumny i inne ogromne formy naciekowe, a także prastare malowidła skalne. Każdego roku w amfiteatrze zbudowanym w jaskiniach odbywa się festiwal muzyki poważnej. Obiadokolacja i nocleg.

 

7 Dzień
Śniadanie. Całodniowy wypoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

 

8 Dzień
Malaga – Kraków
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

W cenie:

 • Przelot lotem rejsowym na trasie Kraków– Malaga – Kraków, bagaż rejestrowany 20 kg, bagaż

podręczny 10 kg, opłaty lotniskowe;

 • Transport komfortowym autokarem na terenie Hiszpanii;
 • 7 noclegów – Hotele 3* i 4* w pok. 2- 3 osobowych,
 • 7 śniadania, 7 obiadokolacji
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż wraz z kwarantanną oraz izolacją;
 • Przewodnik z jęz. polskim;
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 10 PLN
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN

Uwagi:

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy lub 6 % wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe) – możliwość wystawienia do 30 dni przed wylotem;
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych - 80 PLN
 • Koszty realizacji programu płatnych u lokalnego kontrahenta - koszty nie podlegają rozliczeniu. 

 

 

   UWAGI:

1.       Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie;

2.       Dopłata do pokoju 1 osobowego 220 EUR.

Plan:

Galeria:

Pielgrzymka do Andaluzji - 8 dni/1
Pielgrzymka do Andaluzji - 8 dni/2
Pielgrzymka do Andaluzji - 8 dni/3
Pielgrzymka do Andaluzji - 8 dni/4
Pielgrzymka do Andaluzji - 8 dni/5

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...