Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Pielgrzymka do Medjugorie i Chorwacji

Chorwacja / pielgrzymka, wypoczynek / Budapest, Medjugorie, Mostar, Dubrovnik

Pielgrzymka do Medjugorie i Chorwacji

★★★★

Profil: pielgrzymka, wypoczynek, zagraniczne

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • +48 733 899 649
  • +48 731 700 800
  • +48 508 208 496
  • +48 792 232 499
  • Pon - Pt: 9.00 - 17.00

Opis:

1 DZIEŃ: 18.08.2023 NAKŁO - BUDAPESZT
Wyjazd spod parafii w Nakle w kierunku Węgier o godz. 2.00 Zwiedzanie Budapesztu. W programie: Wzgórze Zamkowe, Kościół Macieja, Bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z przepiękną panoramą miasta, Neogotycki Parlament. Przyjazd do hotelu w Budapeszcie. Obiadokolacja i nocleg.


2 DZIEŃ: 19.08.2023 BUDAPESZT - MEDJUGORIE
Śniadanie. Przejazd z przerwami do Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie. W miarę możliwości udział w modlitwach wieczornych.


3 DZIEŃ: 20.08.2023 MEDJUGORJE
Śniadanie. Całodniowy pobyt w Medjugorje - sanktuarium Matki Bożej - Królowej Pokoju. Msza św. w Medjugorie. Nawiedzenie Góry Podbrdo. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w nabożeństwach wieczornych.


4 DZIEŃ: 21.08.2023 POBYT NAD MORZEM W GRADACU
Śniadanie. Udział w drodze Krzyżowej na Górze Kriżevac. Przejazd do Gradacu – pobyt rekreacyjny na plaży. (pobyt nad morzem uzależniony jest od odpowiednich dla kąpieli i plażowania warunków atmosferycznych). W drodze powrotnej krótki pobyt nad słynnymi wodospadami Kravica; jest to kompleks wodospadów położonych na rzece Trebižat, których łączna szerokość wynosi około 100 metrów. Najwyższy z wodospadów osiąga wysokość 25 metrów. Obiadokolacja, nocleg w Medjugorie.


5 DZIEŃ: 22.08.2023 MEDJUGORJE – MOSTAR - SARAJEWO
Śniadanie. Przejazd do Mostaru - miasta, które przez stulecia ulegało wpływom różnych cywilizacji i do dziś tworzą je wyznawcy trzech religii. Starówka przypomina miasteczko tureckie, a największą atrakcją jest kamienny most z 1566 r., wpisany na listę UNESCO (odnowiony w 2003 r., po tym jak legł w gruzach w czasie ostatniej wojny). Przejazd do Sarajewa. Stare miasto z częścią orientalną. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w nabożeństwach wieczornych.

 

6 DZIEŃ: 23.08.2023 DUBROWNIK
Po śniadaniu przejazd magistralą adriatycką do Dubrownika - miasta położonego nad Morzem  Adriatyckim u podnóża Gór Dynarskich w regionie nazywanym Dalmacją. Miejscowość zaliczana do najpiękniejszych miast Chorwacji, nazywana “perłą Adriatyku”. Bernard Show wyrażał swój zachwyt nad tym miastem następującymi słowami: „Kto szuka raju na ziemi, niech jedzie do Dubrownika”. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.


7 DZIEŃ: 24.08.2023 SPLIT - PARK NARODOWY KRKA
Śniadanie. Po drodze krótka wizyta w Splicie (Zwiedzanie Pałacu Dioklecjana). Przejazd do Parku Narodowego Krka. Przełomy rzeki Krka z licznymi kaskadami, wodospadami i jeziorkami szczególnie piękne w okolicach Skradina. Czas wolny na relaks i skorzystanie z kąpieli w wodach rzeki Krka. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.


8 DZIEŃ: 25.08.2023 SKRADINA - PLITWICKIE JEZIORA
Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie – najpiękniejszego parku narodowego Chorwacji składającego się z systemu malowniczo położonych 16 jezior połączonych ze sobą urokliwymi potokami i wodospadami, widokowy spacer wśród jezior, wodospadów i gór jednej z największych atrakcji krajobrazowych Europy, rejs statkiem wycieczkowym po największym z jezior – jeziorze Kozak. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

W cenie:

• 7 noclegów w hotelach 3*/4*
• 7 śniadań
• 7 obiadokolacji
• transport autokarem LUX
• ubezpieczenie KL i NNW
• opiekę pilota-przewodnika.

Uwagi:

Dodatkowo płatne na miejscu 90 euro:

  • bilety wstępów,
  • napiwki;
  • przewodnicy lokalni,
  • podatki miejskie.

Plan:

Galeria:

Pielgrzymka do Medjugorie i Chorwacji/1
Pielgrzymka do Medjugorie i Chorwacji/2
Pielgrzymka do Medjugorie i Chorwacji/3
Pielgrzymka do Medjugorie i Chorwacji/4

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...