Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Pielgrzymka na Kubę

Kuba / pielgrzymka, wypoczynek / Hawana, Vinales, Varadero

Pielgrzymka na Kubę

★★★★★

Profil: pielgrzymka, wypoczynek, zagraniczne

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • +48 733 899 649
 • +48 731 700 800
 • +48 508 208 496
 • +48 792 232 499
 • Pon - Pt: 9.00 - 17.00

Opis:

1 DZIEŃ 18.01.2024: Hawana

Zbiorka w parafii. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Przelot do Hawany. Przejazd do hotelu w Hawanie. Kolacja i nocleg.

 

2 DZIEŃ 19.01.2024: Zwiedzanie Hawany, Starówka

Śniadanie. Zwiedzanie Hawany, uważanej za najpiękniejsze miasto Ameryki Łacińskiej: Malecon, Hotel Nacional de Cuba, Cmentarz Kolumba z pomnikiem “świętej” kubańskiej, patronki matek opiekujących się dziećmi, La Milagrosa. Plac Rewolucji, gdzie w 1998 roku odbyła się słynna msza papieska Jana Pawła II. Plac Św. Franciszka i Muzeum Sztuki Religijnej, Plac Broni. Czas wolny na Starówce. Katedra. Msza święta. Obiad. Bar Bodeguita. Spacer po dzielnicy Centro Habana, gdzie odwiedzimy m.in.: Kapitol, bar Floridita. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

 

3 DZIEŃ 20.01.2024: Zwiedzanie Hawany, Szlak Hemingwaya

Śniadanie. Wizyta w domu Hemingwaya w Finca Vigia. Zwiedzanie Fortecy El Morro oraz pomnika Hawańskiego Chrystusa. Nawiedzenie Sanktuarium Regla, poświęcone Czarnej Madonnie, patronce mórz i oceanów. Msza święta. Obiad Plaza Vieja i czas wolny na zakupy na rynku kubańskiego rzemiosła. Kolacja.

 

4 DZIEŃ 21.01.2024: Dolina Tytoniowa – Viñales

Śniadanie. Msza święta w kościele Jesus de Miramar. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Vinales. Oglądanie „Muralu Prehistorii” i wizyta w domu plantatora tytoniu. Obiad. Rejs łodzią po rzece w jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Powrót do hotelu w Hawanie. Kolacja i nocleg.

 

5 DZIEŃ 22.01.2024: Guama – Cienfuegos - Trinidad

Śniadanie. Przejazd przez interior wyspy do Parku Narodowego Montemar. Msza święta w kościele komunitarnym w Jaguey Grande. Rejs łodzią po Lagunie Skarbów do odtworzonej z domów na palach wioski Indian Taino - Guama. Wizyta na farmie krokodyli. Przejazd przez Cienfuegos de Trinidad del Mar. Kolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃ 23.01.2024: Trinidad del Mar  – Valle de los Ingenios (Trinidad All Inclusive)

Śniadanie. Przejazd do Valle de los Ingenios do wieży Iznaga. Powrot do hotelu. Obiad. Po południu zwiedzanie Trynidad del Mar: Muzeum Casa Cantero, wizyta w lokalnym zakładzie rzemieślniczym, kościół Przenajświętszej Trójcy. Msza święta. Czas wolny na starówce Trinidad. Kolacja. Nocleg.

 

7 DZIEŃ 24.01.2024: Topes de Collantes - Trinidad (Trinidad, All Inclusive)

Śniadanie. Msza święta. Czas wolny all inclusive w Trinidad del Mar, nocleg w Trinidad. Opcjonalnie: Wyjazd do Parku Narodowego Topes Collantes: przejazd samochodami terenowymi, spacery do wodospadów i basenów wodnych, degustacja kawy. Obiad. (+95 USD).

 

8 DZIEŃ 25.01.2024: Trinidad - Santa Clara, Varadero AI (All Inclusive)

Śniadanie. Przejazd do Santa Clara i wizyta przy Mauzoleum Che Guevary oraz przy pomniku, upamiętniającym wizytę Jana Pawła II w mieście, gdzie odbyła się pierwsza msza papieża Jana Pawła II na Kubie, w intencji rodzin kubańskich. Czas wolny na starówce Santa Clara. Przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu położonym bezpośrednio przy plaży. Wypoczynek all inclusive na plażach Varadero, hotel lok. 5*, h. Kolacja. Nocleg.

 

9 DZIEŃ 26.01.2024: Varadero All Inclusive

Śniadanie. Msza święta. Wypoczynek „all inclusive” na pięknych karaibskich plażach.

 

10 DZIEŃ 27.01.2024:  Varadero All Inclusive – Hawana

Śniadanie. Wypoczynek „all inclusive” na pięknych karaibskich plażach. Po obiedzie przejazd przez zwane “Atenami Kuby” Matanzas (Msza święta) i wyjazd na lotnisko w Hawanie. Wylot z Kuby.

 

11 DZIEŃ 28.01.2024:  Powrót do Polski.

W cenie:

 • transfery i przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;
 • noclegi w hotelach 4*; w Trinidad hotel -4* z bezpośrednim dostępem do plaży, w Varadero hotel 4+* (lok. 5*) z bezpośrednim dostępem do plaży,
 • pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);
 • śniadania wraz z napojami (soki, kawa), obiady i kolacje wg programu wraz z napojami (kawa. +1 napój zimny) podczas objazdu; pakiet all inclusive, śniadania, obiady i kolacje oraz napoje open bar w hotelu podczas wypoczynku w Trinidad del Mar i w Varadero;
 • opiekę lokalnego przewodnika polskojęzycznego podczas całej realizacji programu na Kubie;
 • ubezpieczenia podróżne (KL, NNW, OC)

Uwagi:

Cena nie zawiera:

 • dopłata do pokoju 1/osobowego (SGL):  450 USD; 
 • napiwki dla kierowcy, przewodników lokalnych i pilota, (zwyczajowo ok. 3 USD dziennie od osoby),
 • bilety wstępów, opłaty bezpośrednie: +200 USD od osoby.

Plan:

Galeria:

Pielgrzymka na Kubę/1
Pielgrzymka na Kubę/2
Pielgrzymka na Kubę/3
Pielgrzymka na Kubę/4
Pielgrzymka na Kubę/5
Pielgrzymka na Kubę/6
Pielgrzymka na Kubę/7

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...