Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI

Portugalia / pielgrzymka, wypoczynek / Lizbona, Fatima, Porto

"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI

★★★★

POLECAMY

Profil: pielgrzymka, wypoczynek, zagraniczne

Udogodnienia: klimatyzacja, TV

Cena: na zapytanie

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • +48 733 899 649
 • +48 731 700 800
 • +48 508 208 496
 • +48 792 232 499
 • Pon - Pt: 9.00 - 17.00

Opis:

1 DZIEŃ:

KRAKÓW/KATOWICE/WARSZAWA – LIZBONA
Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego. Wylot do Lizbony. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie i nocleg. Zależnie od godziny przyjazdu – obiadokolacja i możliwość uczestnictwa w wieczornej procesji różańcowej na placu fatimskim (21:30).

 

2 DZIEŃ:

FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS 

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami św. Franciszka, św. Hiacynty oraz siostry Łucji. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Przejazd do Grutas de Mira de Aire. Ta rozległa podziemna grota odkryta została 1974 roku i po 30 latach badań, prac oczyszczających oraz zainstalowaniu oświetlenia udostępniona została dla zwiedzających. Poruszając się po rozległym podziemnym systemie korytarzy oraz komnat podziwiać możemy imponujące formacje naciekowe w postaci licznych stalaktytów i stalagmitów. Niektóre z nich przybierają niecodzienne kształty, mające swoje nazwy. Spotkać możemy tu m. in. Chiński Kapelusz, Organy, Meduzę czy Wrota Piekieł. Ponadto znajduje się tu kilka rozległych naturalnych komnat (Wielka Sala czy Czerwony Pokój). Wewnątrz groty panuje stosunkowo wysoka temperatura 17 °C. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30).

 

3 DZIEŃ:

FATIMA - BATALHA – ALCOBAÇA - NAZARÉ

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazaré, uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg w Fatimie.

 

4 DZIEŃ:

FATIMA – LIZBONA - FATIMA

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie dzielnicy Belém położonej nad samą rzeką Tag. To stąd wyruszały portugalskie karawele, w tym słynny Vasco da Gama na wyprawę do Indii. Czasy odkryć geograficznych pamięta Wieża Belem, niegdyś strzegąca dostępu do portu, a niesamowity Pomnik Odkrywców zbudowany został na 500-lecie śmierci księcia Henryka Żeglarza. Następnie - największy symbol potęgi Portugalii z XVI w. – Kościół Hieronimitów wybudowany w stylu manuelińskim.  Przejazd do centrum miasta. Spacer przez najstarszą dzielnicę Lizbony Alfamę. Wąskie uliczki, białe ściany i czerwone dachy pamiętają czasy sprzed trzęsienia ziemi w 1755 roku, kiedy niszczycielski żywioł zniszczył większą cześć portugalskiej stolicy. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego gdzie urodził się najsłynniejszy portugalski święty, a następnie wizyta na słynnych lizbońskich punktach widokowych. Przejście do dzielnicy Baixa na Plac Rossio: czas wolny. Powrót do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30).

 

5 DZIEŃ:

FATIMA - TOMAR – COIMBRA - FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Niezwykła historia tego zakonu w Portugalii nierozerwalnie łączy się z historią odkryć geograficznych i złotego wieku Portugalii. Następnie wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii z XIII wieku), z niesamowitą biblioteką zawierającą tysiące starych ksiąg i rękopisów. Przejście spacerem przez stare miasto i czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg w Fatimie.

 

6 DZIEŃ:

FATIMA – SANTARÉM – ÓBIDOS – PENICHE - FATIMA

Śniadanie. Przejazd do Santarém, dawnej mauryjskiej twierdzy położonej na wzgórzu nad Tagiem. Miasteczko słynie z pięknych widoków na wschodnią część Portugalii, grobu słynnego odkrywcy Pedro Álvaresa Cabrala oraz kościoła Cudu Eucharystycznego. To tutaj, w XIII wieku, podczas mszy świętej, hostia pokryła się krwią Chrystusa. Następnie przejazd do urokliwego miasteczka Óbidos, z jednym z najlepiej zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym. Miasto było przez wieki własnością portugalskich królowych, a dzisiaj na wąskich uliczkach można raczyć się sławną wiśniówką podawaną w czekoladowych kubeczkach. Czas wolny. Następnie przejazd do surferskiej stolicy Portugalii – Peniche. Czas na relaks na szerokich, piaszczystych plażach. Dla chętnych możliwość organizacji wyprawy na szybkich łodziach na rajską wyspę Berlengas – koszt około 40 EUR/osoby. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30).

 

7 DZIEŃ:

FATIMA - PORTO – BOM JESUS - BRAGA

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Porto, zwanego miastem niezwyciężonym, siedzibą biskupów i najważniejszym miastem północnej części kraju. Barokowe kamienice skrywają niejedną tajemnice tego kupieckiego miasta, które życia toczy się wokół rzeki Douro oraz słynnych winiarni wina Porto. Zwiedzanie miasta, m.in. żelaznego mostu Ludwika I, przepięknego dworca kolejowego Sao Bento wyłożonego słynnymi portugalskimi kafelkami azulejos, ociekającego złotem kościoła św. Franciszka oraz portowej dzielnicy Ribeira, wpisanej na listę UNESCO. Czas wolny w centrum miasta. Następnie popołudniowy rejs po rzece Douro z przepięknymi widokami na miasto oraz magazyny wina porto. Na zakończenie zwiedzania degustacja słynnego, słodkiego wina, które od dziesięcioleci jest symbolem Porto. Przejazd do centrum Bragi, zwanego “portugalskim Rzymem”. Miasto jest siedzibą prymasa Iberii i przez wieki było najważniejszym centrum świata chrześcijańskiego na półwyspie Iberyjskim. Zwiedzanie centrum miasta i czas na krótki odpoczynek. Przejazd do jednego z najpiękniej położonych sanktuariów w Portugalii - Dobrego Jezusa z Góry - z cudownym widokiem na Bragę i północną część kraju.  Przejazd do hotelu w okolicy Bragi, obiadokolacja i nocleg.

 

8 DZIEŃ:

BRAGA – PORTO - KRAKÓW/KATOWICE/WARSZAWA
Wczesne śniadanie. Przejazd na lotnisku w Porto. Wylot do Polski.

W cenie:

 • Przelot lotem rejsowym na trasie Polska – Portugalia – Polska, bagaż rejestrowany 23 kg, bagaż podręczny 5 kg, opłaty lotniskowe;
 • Transport komfortowym autokarem na terenie Portugalii;
 • 7 noclegów – Hotele 3* i 4* w pok. 2- 3 osobowych;
 • 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż wraz z kwarantanną oraz izolacją;
 • Przewodnik z jęz. polskim;

 

CENA NIE ZAWIERA:

 
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy lub 6 % wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe) – możliwość wystawienia do 30 dni przed wylotem;
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych - 80 PLN
 • Koszty realizacji programu płatnych u lokalnego kontrahenta - koszty nie podlegają rozliczeniu. 
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 10 PLN
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN

Uwagi:

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Oferta dla grupy minimum 40 osób.

 

Plan:

Galeria:

"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI/1
"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI/2
"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI/3
"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI/4
"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI/5
"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI/6
"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI/7
"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI/8
"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI/9
"Portugalskie Cuda" - Portugalia z krótkim wypoczynkiem - 8 DNI/10

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...