Główna  /  Pielgrzymki  /  Zagraniczne

Pielgrzymka na Maltę - "Śladami św. Pawła" - 6 DNI

Malta / pielgrzymka objazdowa / Valetta, Gozo

Pielgrzymka na Maltę - "Śladami św. Pawła" - 6 DNI

★★★★

LAST MINUTE

Profil: pielgrzymka, zagraniczne

Cena: na zapytanie

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

 • +48 733 899 649
 • +48 731 700 800
 • +48 508 208 496
 • +48 792 232 499
 • Pon - Pt: 9.00 - 17.00

Opis:

1 DZIEŃ: KRAKÓW – MALTA Spotkanie w Krakowie na lotnisku. Wylot na Maltę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Msza św. w Kaplicy Przyjęcia św. Pawła. Obiadokolacja i nocleg.

 

2 DZIEŃ: VALLETTA i 3 MIASTA Śniadanie. Przejazd do Valletty- stolicy Malty. Msza św. w kościele św. Pawła Rozbitka. Następnie: Ogrody Barracca, Katedra św. Jana, Pałac Wielkich Mistrzów, Ruiny Royal Opera, pomnik Jana de La Vallette- założyciela Malty. Czas wolny. Przejazd do Vittoriosa (dawiej Birgu) To malownicze portowe miasto na Malcie, położone na przeciwko Valletty (z drugiej strony Wielkiego Portu) pomiędzy zatokami Kalkara i Dockyard w bezpośrednim sąsiedztwie miast Senglea i Cospicua z którymi tworzy aglomerację (tzw. Trzy Miasta). Oprócz wysokich murów miejskich powstał wtedy także połączony z miastem mostem zwodzonym imponujący Fort św. Anioła. Fortyfikacje te odegrały istotną rolę w trakcie Wielkiego Oblężenia Malty, które miało miejsce w 1565 roku. Odziały osmańskie poniosły wtedy sromotną porażkę, która zahamowała ich dalszą ekspansję i podbój kolejnych europejskich państw. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

3 DZIEŃ: MDINA – RABAT I POŁUDNIE MALTY Śniadanie. Przejazd do Mdiny. Spacer po malowniczym, zabytkowym mieście, które było pierwszą stolicą Malty. katedra, muzeum, spacer uliczkami miasta. Następnie Rabat- nawiedzenie kościoła św. Pawła oraz Groty św. Pawła – gdzie według tradycji Apostoł Narodów spędził 3 miesiące będąc na Malcie. Msza św. w grocie. Wyjazd na najwyższe klify na Malcie -Dingli. Hagar Qim Temple- neolityczne świątynie - stanowisko archeologiczne Hagar Qim –gdzie zobaczymy megalityczne świątynie pochodzące z III i IV w. przed Chrystusem. Przejazd do Marsaxlokk – wioski rybackiej, spacer, czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

4 DZIEŃ: GOZO Śniadanie. Przeprawa promowa na wyspę Gozo: Ramla Bay, Marsalforn i Salt Pans, Dwejra i pozostałości po Azurowym oknie, Xlendi, stolica Victoria i Cytadela. Kościół w Xewkija. Msza św. w bazylice Ta Pinu,. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja. Nocleg.

 

5 DZIEŃ:
DZIEŃ WOLNY I REJS PO PORTACH 3 MIAST Śniadanie. Przejazd do Sliemy, rejs po portach Valletty i 3 Miast, czas na zakupy, wieczorem możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (np. Malta by night). Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 DZIEŃ: PÓŁNOCNA I ŚRODKOWA MALTA
Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej z Melieha. Msza święta. Przejazd do Popeye Village w Mellieha, gdzie był kręcony film o słynnym piracie Popeye. Przejazd do Mosty: kościół Wniebowzięcia NMP – jedna z 4 największych kopuł w Europie. Zwiedzanie Rotundy. Zwiedzanie Ogrodów Botanicznych św. Antoniego, gdzie znajduje się letnia rezydencja prezydenta Malty LUB Wioska rękodzieła w Ta Qali. Przejazd na lotnisko, odprawa, wylot do Krakowa.

W cenie:

 • przelot samolotem rejsowym. Bagaż podręczny 8 kg i główny 23 kg;
 • transport autokarem na Malcie;
 • noclegi - Hotel 4*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą - 130 euro/pobyt);
 • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje;
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
 • opieka duchowa Kapłana, codzienna msza święta;
 • pilot z jęz. Polskim.

Uwagi:

CENA NIE ZAWIERA:

 •  Kosztów realizacji programu: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnika lokalnego: 80 euro/os (nie podlega rozliczeniu) ,
 •  Wycieczek fakultatywnych: MALTA BY NIGHT (ok. 25 euro) oraz NOC FOLKOWA (ok. 60 euro/os),
 •  Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 10 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy- 10 PLN/os,
 •  Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ok. 3 % wartości imprezy lub 6 % wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe)
 •  Ubezpieczenia od chorób przewlekłych - 80 PLN/os.

Plan:

Galeria:

Pielgrzymka na Maltę - "Śladami św. Pawła" - 6 DNI/1
Pielgrzymka na Maltę - "Śladami św. Pawła" - 6 DNI/2
Pielgrzymka na Maltę - "Śladami św. Pawła" - 6 DNI/3
Pielgrzymka na Maltę - "Śladami św. Pawła" - 6 DNI/4

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...